Ообливості підготовки фестивалю повітряних куль - Монгольф'єрія

Ообливості підготовки фестивалю повітряних куль - Монгольф'єрія

Поки ми очікуємо сприятливої погоди вихідного дня для організації фестивалю, розповімо вам про особливості повітроплавання. 

Повітряні кулі заввишки сягають п’ятиповерхового будинку, а іноді ще більше. Коли оболонка наповнюється гарячим повітрям за допомогою пальника, куля піднімається у повітря. При цьому пілот аеростату може контролювати тільки висоту польоту, без горизонтального напряму руху. При вільному польоті повітряна куля рухається разом із вітром, тому місце приземлення пілот визначає у процесі.#nbsp;В рамках прив’язного польоту куля закріплена тросами до нерухомих споруд, тому піднімається до 30 метрів.

Головна залежність повітряних куль – це погодні умови. Аеростати працюють, коли швидкість поривів вітру не більша 4 м/с. Буває так, що виглядаючи із вікна свого будинку, здається що погода гарна – світить сонечко, листя чи гілки дерев ледь ворушяться. #nbsp;Але у відкритому полі ситуація може бути зовсім інакшою. Тому для організації польоту повітроплавна команда керується професійними метеорологічними прогнозами з урахуванням місця роботи аеростатів. Якщо ж вітер понад допустимої позначки, куля взагалі може не надутися, її буде сплющувати вітром. А якщо вітер посилиться у процесі, то куля буде хитатися за великою амплітудою, а прив’язний чи вільний політ буде складно контролювати. 

Взимку сприятлива погода була не дуже часто, але нам пощастило і ми організували фестиваль «Монгольф’єрія» на ВДНГ 2 та 18 грудня, а також 20 лютого. За ці дні ми підняли на аеростатах понад 3000 учасників, а фестиваль став найбільшим повітроплавним заходом Європи цієї зими. 

Через переноси фестивалю не всі учасники змогли відвідати фестиваль. На сьогоднішній день повітроплавне свято очікують близько 2000 учасників із придбаними сертифікатами. Велика команда фестивалю «Монгольф’єрія» щоденно займається підготовкою і за найближчою льотної суботи ми організуємо унікальне та яскраве дійство. 

Інформація щодо можливості проведення фестивалю 13 березня, виходячи із погодних умов, буде у четвер близько 12:00-14:00.

Нагадуємо, що всі невикористані квитки та сертифікати, придбані після 25 грудня, дійсні до 31.01.2022. 

Дякуємо, що допомагаєте створювати повітроплавну столицю Європи у Києві!