Фестиваль Монгольф'єрія

НАЙВЕЛИЧНІШИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПОВІТРЯНИХ КУЛЬ У СВІТІ

Після прочитання радимо порівняти історію розвитку двох фестивалів, про які далі…


Де відбувається наймасштабніший фестиваль повітряних куль?


Найбільшим фестивалем повітряних куль є Міжнародний фестиваль повітряних куль в Альбукерці (в оригіналі Albuquerque International Balloon Fiesta). Він проводиться щороку в Альбукерці, штат Нью-Мексико, на початку жовтня. Цей фестиваль повітряних куль – це дев'ятиденний захід, який проводиться лише один раз на рік, у перший тиждень жовтня. Щороку туди привозять понад 500 повітряних куль.

Масовий зліт відбувається на стартовому полі Balloon Fiesta Park площею, яка рівняється 54 футбольним полям, що дорівнює близько 385 560 м².


Історія народження ідеї фестивалю


Перша Balloon Fiesta була у 1972 році, на честь урочистостей 50-річчя KOB Radio. Менеджер радіостанції Дік Маккі запитав Сіда Каттера, першу людину, яка володіє повітряною кулею в Нью-Мексико, чи може КОБ скористатися їхньою повітряною кулею в рамках свого святкування. Під час бесіди чоловіків було вирішено скликати два десятки пілотів із кулями. Але через погану погоду деякі з них не змогли прибути вчасно на місце проведення. Так, перший фестиваль відбувся зі збором 13 повітряних куль 8 квітня 1972 року, спонсором якого виступила компанія KOB.

Albuquerque International Balloon Fiesta збільшувала свої масштаби щороку протягом десятків років, і сьогодні вони є найбільшою виставкою повітряних куль у світі. Кількість зареєстрованих аеростатів досягла піку в 1019 штук у 2000 році, що спонукало директорів Balloon Fiesta обмежити їхню кількість до 750, починаючи з 2001 року, пославшись на прагнення «якість понад кількість». Ліміт був змінений до 600 у 2009 році. Тепер його також іноді змінюють.


Будь-який місцевий житель скаже вам, що жовтень - найпрекрасніша пора року в Нью-Мексико, багато в чому завдяки довгоочікуваному виду різнокольорових повітряних куль, що прикрашають обрій.


Фестиваль повітряних куль в Україні


І тепер ви маєте можливість відвідати фестиваль повітряних куль в Україні! Наша команда Balloonfest.com вже провела у форматі вільних польотів 4 фестивалі під Києвом! Також пізніше ми почали проводити ще й унікальні фестивалі "Монгольф'єрія" у форматі прив'язних польотів, яких було вже одинадцять! З них шість разів у Києві, один раз у Житомирі, а також ми влаштували перший тур «Монгольф'єрія» Україною та провели фестиваль у Чернігові, Черкасах, Кременчуці, Полтаві і це тільки початок!

Підсумовуючи, у всіх містах нас відвідало понад 20000 людей, які вже познайомилися з повітроплаванням! Близько 4000 людей втілили невелику, але таку заповітну мрію та здійснили прив'язний політ на повітряній кулі.
При цьому 4 рази у прив'язному польоті чоловіки освідчувались своїм жінкам, які в результаті відповідали «так»!


Ми проводимо фестиваль вільних польотів «Монгольф'єрія» кілька разів на рік. Запуски куль відбуваються на світанку, коли сонце огортає повітряні кулі променями нового дня, і на заході сонця, коли сонечко забирає в обійми помаранчевих променів, віщуючи завершення дня і початок незабутнього вечора.


Фестиваль проходить на відкритому повітрі та великій локації, яка рівняється близько 30 футбольним майданчикам, що дорівнює до 214 200 м². . Поле знаходиться у Макарівському районі Київської області, за 39 км. від Києва. На фестивалі злітає понад 20 величезних аеростатів! «Монгольф'єрія» – це найбільший в Україні фестиваль повітряних куль.
Ми точно знаємо, згодом українська «Монгольф'єрія» тільки набуватиме масштабів і ставатиме кращою!


Чекаємо на кожного з вас на фестивалі повітряних куль «Монгольф'єрія». Разом ми створюємо повітроплавну столицю Європи!